Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden eve taşınmak için dikkat gerektiren 6 basamak var diyebiliriz. Bu basamaklar şöyledir.
Taşınmanın Planının Yapılması: Taşınma için ilk basamak planının yapılması olmalıdır. Taşınma işi için 1 ay evvelden hazırlanmaya çalışılması gerekir. Öncelikle tarihin belirlenip evin ayarlanması lazımdır. Bu sizi aksilik yaşandığında fazladan para ödememeniz konusunda rahatlatacaktır.
Evdeki Eşyaların Listesini Ayarlama: Taşınmaya başlamadan eşyalarınızın konulacağı yeri belirlemelisiniz. Ayrıca evinizin büyük eşyalarını listeleyin. Kolilere koyduklarınızın üzerine numara yazarak eşyaların neler olduğunu yazıp ekleyin. Böylece yerleşirken daha kolay olacaktır. Hem kaybolursa ispat ederek nakliye firmasından talep edebilirsiniz.
Evden Eve Nakliyat Firmasının Seçimini Yapmak: Evden eve taşınma işinin en önemli basamağı nakliye firmasını bulma basamağıdır. Firmalar konusunda sadece fiyata bakmayın güvenilirlik önemlidir.
Evden Eve Nakliyatta Sözleşmesinin Yapılması: Karar verdiğiniz nakliyat şirketi ile sözleşme yapmanız gerekir ve sözleşmede istemediğiniz yerlerin iptal edilmesi gerekir.
Evden Eve Nakliyat İçin Yapılan Sigorta: Evden eve taşınma şirketlerin sigortalı edilen nakliyat sigortası tam ziya sigortasıdır. Bu sigorta sayesinde ziyan olması muhtemel eşyalarınızın araba ile birlikte kaybını içerir.
Eşyaların Paketlenmesi: Eşyaların sarılıp kolilenmesinde yaptığınız hatalar sonucu hasar gören eşyaları nakliyat şirketi ödeme yapmayacağını bilmenizde fayda vardır. Bu sebepten küçük eşyalarınızı siz kolilersiniz ama beyaz eşya ve mobilyalar gibi eşyaları sarılıp paket yapılmasını nakliyecilerden istemelisiniz. Paketlemenin basamaklarından diğeri de paket yapılan eşyaların ve kolilerin üzerine etiketlerin konulmasıdır. Uyarı olarak kırılabilir bozulabilir hassas gibi sözcükler yazılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.